Akademia Piłkarska Sokół Pyrzyce - strona nieoficjalna

Turniej w Warnicach

• autor: Pyritz, 2013-01-20 00:28

W sobotę 19 stycznia 2013 roku nasza grupa 2000r. i młodsi skorzystała z zaproszenia Gminy Warnice i wzięła udział w turnieju halowym organizowanym po raz pierwszy w imieniu klubu sportowego Mechanik Warnice. Organizatorzy turnieju stanęli na wysokości zadania i przygotowali zawody z najwyższą starannością o każdy szczegół. Miłym zaskoczeniem dla licznie zgromadzonych widzów była obecność znakomitego piłkarza oraz propagatora sportu Olgierda Moskalewicza.

Warto odnotować fakt, iż Olgierd od lat organizuje słynne turnieje w Świdwinie (poświęcone pamięci swojego Taty) i są one wzorem do naśladowania dla innych. Tym bardziej cieszy fakt, że „OLO” bardzo wysoko ocenił poziom organizacji w Warnicach. Obecność ikony Pogoni Szczecin wywarła duże wrażenie na uczestnikach rozgrywek, szczególnie naszej drużyny, wśród której nie brakuje zaangażowanych i aktywnych kibiców szczecińskiej drużyny, uczestniczącej czynnie w każdym meczu przy ul. Twardowskiego. Być może ta wizyta rozkojarzyła naszych zawodników i pierwszy mecz z Błękitnymi Stargard zakończył się porażką 0-4. Drugi mecz z Mechanikiem Warnice wygraliśmy zdecydowanie 8-0 i czekaliśmy na rozwój wydarzeń w grupie. Niestety wynik trzeciego meczu w grupie nie pozwolił nam grę o wyższe cele niż 5 miejsce.

Najwięcej emocji dostarczył zgromadzonym kibicom mecz o 5 miejsce, gdyż o rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne. W regulaminowym czasie (12 minut) meczu padł wynik 1-1 i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Wszystko rozstrzygnęło się po naszej myśli i po golach Maćka Morki oraz naszego rewelacyjnego bramkarza Marcina Zjawionego udało nam się zakończyć udział w turnieju na 5 miejscu.

Musimy odnotować, że nasz trener Damian Panasiuk pierwszy raz mógł zobaczyć swoich podopiecznych w meczu. Zarząd MLKS Sokół Pyrzyce pokłada nadzieję w swoich zawodnikach i ma nadzieję, że trener podoła trudnemu zadaniu pracy z naszą młodzieżą. W uzupełnieniu tej relacji załączamy zdjęcia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Zarządowi Mechanika Warnice oraz Pani Wójt za zaproszenie na tak wspaniały turniej. Na uwagę zasługuje fakt, iż w bardzo profesjonalny sposób jak zwykle pokazał się konferansjer Pan August Kimbar. Mamy nadzieję, że udział w I Turnieju w Warnicach zaowocuje jeszcze lepszą współpracą miedzy naszymi klubami.

Zarząd MLKS „Sokół” Pyrzyce

Zdjęcia z turnieju

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Turniej w Warnicach - trampkarze młodsi
Ładowanie...

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.